پرداخت وام 10 میلیون تومانی خوداشتغالی

پنج‌شنبه 9 دی‌ماه سال 1389 ساعت 04:38 ب.ظ
معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور از پرداخت وام قرض الحسنه 10 میلیون تومانی به منظور خود اشتغالی مددجویان و معلولان تحت پوشش بهزیستی خبر می‌دهد.
وام خود اشتغالی از جمله وام‌هایی است که سال هاست از طرف نهادهای مختلف پرداخت می‌شود و نحوه پرداخت آن در زمان‌های مختلف همواره تغییر کرده است.در هر حال این بار سازمان بهزیستی برای مددجویانش این خبر خوش را دارد که وام خوداشتغالی از طرف این نهاد برای آن‌ها در نظر گرفته شده و کارمزد این وام هم بسیار اندک است.

معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور از پرداخت وام قرض الحسنه 10 میلیون تومانی به منظور خود اشتغالی مددجویان و معلولان تحت پوشش بهزیستی خبر می‌دهد.

شمس‌الدین درویش‌پور می‌گوید: «در این راستا مبلغ 5/3 میلیارد تومان از طرف دولت اختصاص و در اختیار سازمان بهزیستی قرار گرفته است که به این مبلغ، سهم آورده بانک عامل (موسسه مالی و اعتباری مهر) را نیز باید اضافه کرد که مجموعا هفت میلیارد تومان می‌شودو ارائه تسهیلات وام قرض‌الحسنه در استان‌ها، بزودی شروع می‌شود.»

پرداخت وام خود اشتغالی با وجود این که اقدامی جالب و در خور توجه است اما در صورتی که این وام بدون آموزش مهارتی خاص به مددجویان انجام شود تنها می‌تواند باشد و کمک خاصی به مددجویان بهزیستی نمی‌کند.بنابراین آموزش مهارت همراه با پرداخت وام برنامه جدید و مناسبی است که در دستور کار بهزیستی قرار دارد. معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی ادامه می‌دهد:
« سازمان فنی و حرفه‌ای به مددجویان در زمینه‌های مختلف حرفه‌آموزی هم می‌کند و این وام پس از گذراندن دوره آموزشی تا سقف 10 میلیون تومان و با کارمزد یک درصد به مددجویان اختصاص پیدا می‌کند.این وام به دلیل افزایش کمک‌های نیکوکاران به بهزیستی در سال 88،افزایش
40 درصدی داشت.» او درباره کمک‌های مردمی اعداد و ارقام بیشتری هم ارائه می‌دهد: « مشارکت‌های مردمی در 9 ماه نخست سال 87 حدود 81 میلیارد تومان بوده است و این کمک‌ها در مدت مشابه سال 88 به 113 میلیارد و 985 میلیون تومان افزایش یافت. البته آمار نهایی مشارکت‌های مردمی در سال 88 نیز پس از جمع‌آوری از تمامی استانها، بزودی اعلام می‌شودکمک‌های نیکوکاران به منظور ایجاد اشتغال، ساخت مسکن و تامین هزینه‌های ازدواج مددجویان سازمان بهزیستی کشور هزینه می‌شود.

همچنین یک‌هزار و 450 موسسه غیردولتی از سازمان بهزیستی کشور مجوز فعالیت گرفته‌اند که با نظارت این سازمان فعالیت می‌کنند. این موسسات، خدماتی همچون توانبخشی و نگهداری از معلولان و سالمندان را ارائه می‌دهند.»

کمک‌های مردمی بدون شک یکی از منابع اصلی درآمد بهزیستی برای تامین هزینه‌های کمک به مددجویان است و این کمک‌ها مرتب در حال افزایش است و این خبر هم برای مددجویان بهزیستی خبری خوش است.
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo